Trwa ładowanie proszę czekać ...

Komunia lub chrzest: Warto organizować w restauracji?

22 czerwca 2016

Czasy, gdy komunię lub chrzest organizowało się w domu powoli mijają. Dziś większość z nas lepiej zarabia i zna życie od środka. Wiemy, że w nowoczesnym kraju należy korzystać z usług firm, które przecież dedykują się swojej branży. Restauracja to jedno z najlepszych miejsc do zorganizowania imprezy okolicznościowej. Na miejscu nie musimy się martwić o nic, ponieważ sala zostanie dla nas udekorowana, posiłki wydawane na czas, zaś każdy nieporządek usuwany w oka mgnieniu.

Zalety organizacji imprezy w restauracji

Największą zaletą imprezy okolicznościowej w restauracji będzie możliwość samodzielnego przygotowania menu. Jeśli znacie preferencje żywnościowe swoich gości, to zadbajcie o dania, które oni lubią. Jeżeli wśród Waszych znajomych są osoby na diecie - poproście o przygotowanie niskokalorycznego dania bez glutenu. Wegetarianie również powinni liczyć na indywidualne posiłki, zatem w przygotowanie menu musicie włożyć trochę energii i trochę myślenia.

Ile to kosztuje?

Za jedno miejsce przy stoliku (cena za jednego gościa) zapłacicie podobnie jak na weselu - od 120 do nawet 200 złotych. Jeżeli w cenę wliczymy alkohol - przy niskobudżetowym menu i tak przekroczymy 200 złotych. To całkiem sporo i całkiem niewiele. Mowa przecież o minimum 4 gorących daniach, napojach, przystawkach, finger foodach oraz ciastach, które kosztują naprawdę sporo. Chcąc zaoszczędzić warto zrezygnować z półproduktów drogich jak: wołowina, owoce morza oraz dziczyzna. W ich miejsce warto "wrzucić" rybę (świeżą!), ryż, kurczaka oraz podroby - tak bardzo niedoceniane w niektórych regionach Polski.

Komunia lub chrzest w restauracji? Doskonały pomysł! Jeśli organizowaliście takie wydarzenie w miejscu publicznym, to opiszcie swoje wrażenia pod tematem. Czekamy!