Trwa ładowanie proszę czekać ...

Organizujemy studniówkę cz.2 - menu, które zaskoczy

22 czerwca 2016

Jeśli pamiętacie swoją studniówkę lub wielokrotnie bywaliście na takich imprezach u znajomych to wiecie, jak wygląda menu podczas przyjęcia. Zazwyczaj składa się z dwóch dań, ciast, napojów oraz przekąsek. Choć ma to związek z oszczędnością uczniów i ich podejściem do samej studniówki (zabawa i strumień alkoholu), warto spojrzeć na menu z innej strony i sprawić, aby swoim składem przyćmiło nie jedno wesele. Jak przygotować odpowiednie menu? Tego dowiecie się poniżej!

Menu - od niego zależy cena za miejsce

Jako, że uczniowie płacą za miejsce zazwyczaj od 80 do 120 złotych - nie ma co oczekiwać pokaźnych dań w menu. Organizacja wesela i weselnego menu często pochłania nawet 100 złotych za miejsce, choć liczba gości często jest o wiele mniejsza. Marząc o wystrzałowej imprezie studniówkowej, warto zaoferować swoim gościom, a już zwłaszcza nauczycielom dedykowane dania. Menu, na które będzie się składać od 4 do 6 dań będzie kosztować do 120 złotych za jedną osobę. Mając na uwadze, że firmę cateringową będą zamawiać uczniowie - można liczyć na rabaty, upusty i kilkanaście złotych oszczędności, jeśli wyznaczony negocjator jest osobą lubianą w szkole.

Bo jedzenie nakręca atmosferę

Dlaczego wesela są tak lubiane? Ponieważ możemy się na nich porządnie najeść! Nie dbamy wtedy o nic, tylko o swój żołądek i zabawę. Udowodniono, że jakość jedzenia wpływa na nasze samopoczucie. Jeśli zadbacie o odpowiednie potrawy na studniówce, to Wasza impreza będzie niezapomniana. Warto sprawić przyjemność wychowawcom i przygotować dla nich dania, które lubią. W ten sposób pokażecie, że studniówka jest dla Was ważnym świętem podczas którego zadbacie o wszystkich swoich gości.

Postawcie na posiłki tradycyjne, typowo weselne. Z uwagi na wiek możecie też dorzucić do menu coś nowoczesnego, ale w formie przekąski, nie głównego dania. Zapłacicie za stolik kilka złotych więcej, ale sprawicie, że Wasza zabawa będzie wspominana w szkole przez kolejne lata.

A Wy? Co sądzicie o menu na studniówce? Uważacie tak jak my, że ma ono ogromne znaczenie? Czekamy na Wasze odpowiedzi pod tematem!