Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak zorganizować udanego Sylwestra?

22 czerwca 2016

Naszej redakcji znane są dwa sposoby planowania imprezy: mocno planowane i całkowicie przypadkowe. Mając na myśli Sylwestra trudno o spontaniczność, gdyż chłodne zimowe wieczory raczej nam na nią nie pozwalają. Dziś dowiecie się w jaki sposób zorganizować imprezę na ostatni dzień w roku i posłużymy się naszym doświadczeniem. Zaciekawieni? Zapraszamy do lektury!

Sylwester z pompą!

Na początku musicie zdać sobie sprawę, że sporo wydacie na swoją imprezę. Jeśli macie zamiar zamówić catering, ochroniarzy lub cały lokal dla siebie, to warto poinformować o tym swoich gości. Niech mają świadomość, że planujecie coś wyjątkowego, to za w czasu określą się, czy ich możliwości finansowe pozwalają im na udział. Warto wiedzieć, że w przypadku planowanego Sylwestra należy rozesłać zaproszenia, aby liczyć na drobne upominki w formie koperty jeszcze przed dwunastą.

Restauracja czy lokal z cateringiem?

Osobiście najbardziej cenimy sobie Sylwestra w restauracji hotelowej, ponieważ możemy liczyć na nocleg. Niestety, ale zorganizowanie imprezy w hotelu to wydatek przynajmniej 20 000 złotych, czyli całkiem spore pieniądze. Tańszym wyjściem okaże się lokal lub remiza, których wynajem powinien się zamknąć w kilkuset złotych.

Decydując się na lokal warto skorzystać z usług firmy cateringowej. Nie będziecie musieli się martwić o harmonogram podawania posiłków, obsługę kelnerów oraz porządek na sali. Będziecie myśleli tylko o zabawie i dobrym jedzeniu. Wasi goście docenią tradycyjne dania, ale skuszą się też na coś nowoczesnego. Warto zaproponować posiłki tradycyjne, jak również wegetariańskie - coraz więcej osób przestaje jeść mięso, podobnie zresztą jest z glutenem (produkty na bazie zbóż). Nie musisz oszczędzać na menu, ponieważ wydatek powinien Ci się zwrócić. Jako, że mowa o Sylwestrze, to raczej nie uświadczymy popisów małych dzieci, bo ich zwyczajnie nie będzie.

To Ci się zwróci!

Jeśli opowiesz o swoich planach znajomym - zainteresują się Twoim pomysłem. Jeżeli zrobisz to z wyprzedzeniem, to przygotujesz ich na zbieranie pieniędzy, które będą "wejściówką" na Twoją imprezę. Wierz nam lub nie, ale taki Sylwester z cateringiem przypominający wesele będzie ogromnym zaskoczeniem dla Twoich znajomych. Jesteśmy przekonani, że organizując taką zabawę raz, możesz po części się uzależnić!

Co sądzicie o naszym pomyśle? Czy kiedykolwiek organizowaliście już Sylwestra? Jeśli tak, to napiszcie, jakie macie z nim wspomnienia!