Trwa ładowanie proszę czekać ...

Dodatkowe atrakcje na weselu – na jakie z nich warto się obecnie zdecydować?

27 kwietnia 2020

​Kiedy organizujemy wesele, nic dziwnego, że chcemy zdecydować się na nim na dodatkowe atrakcje. W obecnej chwili jest ich dostępnych naprawdę wiele, stąd też wybór nie jest prosty. Każda z nich sprawdzi się inaczej w przypadku wesela o określonym klimacie czy w przypadku różnych gości, których zaprosimy na wesele. Dzisiaj jednak podpowiemy Wam, jakie dodatkowe atrakcje weselne są popularne oraz które z nich warto wybrać lub przynajmniej się nad nimi zastanowić. Każda z nich jednak sprawi, że Wasze wesele będzie nieco bardziej wyjątkowe, a na tym w końcu tak bardzo nam zależy!

Stoły tematyczne

Bardzo popularne rozwiązanie na wielu weselach. W tym przypadku mamy do dyspozycji naprawdę wiele opcji, możemy spotkać bowiem stoły wiejskie, ze słodkościami, stoły piwne, ze słonymi przekąskami czy nawet stoły z sushi! Wybór jest naprawdę duży, pamiętajmy jednak, a w tym przypadku dobrze dobrać stół do wesela i naszych gości – jeżeli na naszym weselu sprawdzi się stół wiejski, to możemy założyć, że zdecydowanie się na stół sushi byłoby decyzją nietrafioną i pieniędzmi po prostu wyrzuconymi w błoto. Część stołów, a należy dla nich np. stoły ze słodkościami, są jednak opcją stosunkowo uniwersalną i bezpieczną.

Stół do kolorowania

Pozostają w ich tematyce, jeżeli wiemy, że na naszym weselu pojawi się naprawdę dużo dzieci, warto przygotować dla nich trochę atrakcji. Jedną z nich na pewno będą stoły do kolorowania, na których znajdą się kredki, psiaki, mazaki oraz kolorowanki. Warto zostawić tam również trochę zabawek, by dzieci miały dodatkową rozrywkę. Warto jednak odpowiednio zaplanować taką atrakcję, nie chcemy bowiem, by okazało się, że dzieci miały okazję kolorować czy mazać po ścianach sali weselnej, gdy nikt ich nie pilnował!

Księga gości

Pomysł dość tradycyjny, jednak sprawdza się obecnie w sposób po prostu znakomity. To również pamiątka dla nas oraz możliwość, by każdy z gości przekazał nam wiadomość od siebie. W trakcie wesela oczywiście nie będzie na to czasu. Zalecamy, by książka w trakcie wesela cały czas znajdowała się w jednym miejscu, dzięki czemu każdy z gości bez problemu ją znajdzie i wpisze kilka słów od siebie, gdy akurat będzie miał na to czas i ochotę.

Fotobudka

W księdze gości mogą znajdować się również zdjęcia naszych gości, dlatego też dodatkowo warto wybrać fotobudkę, gdzie będą oni mieli okazję sobie takie zdjęcia zrobić. To popularna, niezbyt droga atrakcja, która cały czas sprawdza się świetnie. To również gwarancja tego, że każdy z gości będzie miał pamiątkę po naszym weselu, co też powinno być dla nas ważne. Obecnie zdjęcia z fotobudek u wielu osób lądują np. na lodówkach, co jest po prostu wspaniałym wspomnieniem tego wyjątkowego dla nas dnia!

Barek kawowy

To idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają kawę, podobnie jak ich goście. Wiele osób będzie jej potrzebowało podczas całonocnej zabawy, co więc stoi na przeszkodzie, aby była ona naprawdę wysokiej jakości? Obecnie coraz większa ilość Polaków docenia różnorodne sposoby parzenia kawy, jak i wysokiej jakości ziarna – jeżeli wiemy, że część z naszych gości ma podobnie, zdecydowanie się na barek kawowy może być znakomitym rozwiązaniem!

Upominki dla gości

Oto ostatnia z naszych atrakcji, jednak dla wielu naprawdę ważna. Zadbajmy o to, by nasi goście pamiętali nasze wesel naprawdę długo. Z tego powodu warto wybrać nie tylko fotobudkę, lecz również skromne upominki dla tych, którzy przybyli. W tym przypadku powinna ograniczać nas tylko wyobraźnia. Niektórzy decydują się na magnesy na lodówkę, inni na sukulenty lub inne, niewielkie roślinki. Pamiętajmy jednak, aby prezenty nie były problematyczne i każdy z gości mógł bezpiecznie go spakować, nie bojąc się o to, że prezent zostanie zniszczony, ubrudzi torebkę lub stanie się coś jeszcze gorszego.

Każdy z powyższych pomysłów na pewno sprawi, że Wasze wesele będzie jeszcze atrakcyjniejsze dla Waszych gości! To jednak raptem kilka pomysłów – jeżeli żaden nie przypadł wam do gustu, szukacie dalej. May nadzieję, że w końcu uda Wam się znaleźć idealne atrakcje na Wasze wesele!