Trwa ładowanie proszę czekać ...

Paznokcie ślubne – jakie paznokcie wybrać na ślub i wesele?

9 czerwca 2021

​Wybór ślubnego manicure zdecydowanie nie jest zadaniem łatwym. Czeka na nas prawdziwy ogrom możliwości i opcji od siebie skrajnie różnych – jak więc wybrać odpowiednie weselne paznokcie?

Przede wszystkim, zadbanie o paznokcie to absolutna konieczność – nasze dłonie i paznokcie muszą wyglądać doskonale, jednak wiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Sytuacja zaczyna się komplikować, gdy trzeba zdecydować, jak mają one wyglądać.

Określić zadania i oczekiwania

Paznokcie zdecydowanie powinny zostać dopasowane do naszej sukni, klimatu naszego wesela, kolorów przewodnich i wielu innych aspektów, które na szczęście ustala się wcześniej. Teraz konieczne jest ustalenie, jaką rolę mają pełnić nasze paznokcie. Czasem mają po prostu wyglądać dobrze i niczym się nie wyróżniać, dlatego w takim przypadku powinny być one spójne z naszą suknią, bukietem i innymi dodatkami. Jeżeli jednak to właśnie one mają zwracać uwagę gości, w takim wypadku jak najbardziej można zdecydować się na różnorodne kontrasty, czy poznacie, które będą zdecydowanie wyróżniały się na tle sukni i innych dodatków.

Jeżeli chcemy, by paznokcie współgrały z suknią i dodatkami, do stylizacji glamour, bajkowych i bogatych, warto wybrać stosunkowo prosty manicure, jednak powinien on zawierać przynajmniej delikatne i subtelne zdobienia. Jeżeli jednak suknia jest bardzo prosta i klasyczna, czasem dobrym pomysłem będzie stawianie na oryginalne formy, kolory i kształty, które sprawią, ze całość będzie wyglądała bardziej ekstrawagancko.

Sam kolor jest rzeczą bardzo subiektywną, w wielu przypadkach stawia się nawet na czerwień czy na czerń, dzięki czemu, na tle sukni ślubnej, paznokcie będą widoczne, nie będą zlewać się z całością, co może zdecydowanie nie być dobrym rozwiązaniem.

Kształt paznokci ślubnych

Kiedy naszym zadaniem jest dobór odpowiedniego kształtu oraz wielkości paznokci ślubnych, warto zwrócić uwagę na długość i szerokość płytki. Jeżeli posiadamy szersze paznokcie, które są płytko osadzone, naszym zdaniem powinno być ich wyszczuplenie.

Jeżeli posiadamy długie palce, a same paznokcie również mają być naprawdę długie, wtedy warto stawiać na ich kwadratowy kształt. Ważne jest ogólne wydłużenie paznokci, całość też powinna wyglądać szczupło, dzięki czemu finalnie palce będą i wyglądały odpowiednio w zestawieniu z paznokciami i będą wyglądać szczupło, co jest kluczowe.

Finalnie, nie warto z góry nastawiać się na jeden rodzaj czy kształt paznokci – warto zapytać o radę profesjonalistki, która ma je wykonywać. Ona najlepiej dopasuje paznokcie do tego, jak wyglądają nasze dłonie, dzięki czemu efekt będzie odpowiedni. Każde dłonie są inne, potrzeba więc i różnych zabiegów, by w połączeniu z wykonanymi paznokciami, wyglądały doskonale. Najlepszą opcją jest więc dopasowanie kształtu i wielkości paznokci do naszych dłoni i obecnych paznokci.

Efekt negatywu na paznokciach ślubnych – nowy trend, który warto poznać

Sam trend ma już kilka lat, lecz jest na tyle odważny, że do tej pory nie był kojarzony z manicure ślubnym. Od jakiegoś czasu jest już inaczej, i efekt negatywu na ślubnych paznokciach pojawia się coraz częściej.

Całość powstaje w sposób następujący – paznokcie malowane są przezroczystym lakierem, a następnie pokrywane są one wzorami, które wyglądają jak negatyw. Całość wygląda naprawdę znakomicie, i jednocześnie dość prosto, a odpowiednio dobrane wzory będą na pewno odpowiadały stylizacji boho.

Oczywiście, opcji jest tutaj bardzo wiele – można stawiać na paznokcie matowe, na baby boomer, czasem dobrym dodatkiem wyfajdają się nawet paznokcie w srebrnym lub złotym kolorze!

Hybryda, żel czy naturalne – jakie paznokcie ślubne wybrać?

Każda z tych opcji będzie dobra, o ile zostanie odpowiednio dopasowana do naszych paznokci, zwłaszcza do tego, czy są zdrowe i w jakim są stanie. Pamiętać należy również o wygodzie ich użytkowania, ma często również o tym, czy mocno i intensywnie… gestykulujemy.

W przypadku mocnych, zdrowych paznokcie, jak najbardziej można stawiać nawet na zwykły lakier do paznokci. Jeżeli nasze paznokcie są zdrowie, jednak mają pewne niedoskonałości, w takim wypadku idealnym rozwiązaniem będzie manicure hybrydowy.

Jeżeli nasze naturalne paznokcie są krótkie, a zależy nam na tym, by na tę jedną okazję były one znacznie, znacznie dłuższe, warto postawić na paznokcie żelowe.

U kogo zrobić manicure na ślub?

W tym przypadku trzeba stawiać na jakość. Paznokcie pewnie nie będą tanie, ale gwarantujemy, że warto w nie zainwestować. W takim przypadku, w tak wyjątkowym dniu, musimy czuć się doskonale, dlatego sugerujemy wybór sprawdzonych kosmetyczek lub osób, które prace widzieliśmy i naprawdę nam się podobają.