Trwa ładowanie proszę czekać ...

Standard sali weselnej, czyli co?

22 czerwca 2016

Stali bywalcy wesel mają swoje wyobrażenia na ich temat oraz wyrobioną opinię o standardach, luksusach i klasie premium. Jeśli wśród Was są tacy, którzy zamierzają wziąć ślub, to powinniście bacznie przeczytać nasz artykuł. Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik oparty na naszych doświadczeniach i przeżyciach mając nadzieję, że bardzo Wam pomoże. Zapraszamy do lektury.

Pojęcie "standardu"

Standard, czyli uniwersalne rozwiązanie tyczy się coraz mniejszej liczby wesel. Pary młode chcą zrobić wszystko, aby wyróżnić się spośród tłumu mając w głowie pamięć o nieudanych weselach na których się znaleźli. Chęć pokazania gościom, że NASZA zabawa będzie najlepsza często kończy się dobrze, bo goście oczekują czegoś więcej, niż tylko standardu za kilkaset złotych we wręczanej kopercie. To fakty. Sala weselna powinna być dobrze wyposażona. Musi posiadać grzejniki oraz klimatyzację. Powinna zostać przystosowana tak, aby goście czuli się swobodnie, nie zaś stłoczeni. Standardem są zastawione stoły i wyznaczona sekcja z zimnymi drinkami. Warto zainwestować w fotobudkę lub inne akcesoria do zabawy, które podniosą standard naszemu pomieszczeniu.

Menu

Na standard sali weselnej składa się także menu, które powinno być dedykowane, indywidualne. Stosowanie się do zaleceń firmy cateringowej będzie dobrym wyjściem, ale warto wydać kilka złotych więcej i zapewnić swoim gościom dania, które znają i lubią. Jeśli na sali mają się znaleźć wegetarianie - koniecznym będzie przygotowanie dla nich dedykowanych dań bez mięsa. Blisko 80% wesel składa się z dań mięsnych, gdzie organizatorzy po prostu zapominają o wegetarianach lub nie interesują się preferencjami gości.

Muzyka

Kapela zazwyczaj wie, co ma grać - podobnie jak DJ. Na sali będzie sporo małżeństw, więc warto poznać ich gusta muzyczne i poprosić kapelę o zagranie kilku utworów dla swoich gości. Wesele to czas radości i altruizmu, dlatego kosztem swoich ulubionych (a niekoniecznie lubianych przez gości) piosenek warto zapewnić gościom kawałki, które lubią.

Uważamy, że każde wesele powinno być indywidualne, wszak sporo czasu i pieniędzy kosztują ich przygotowania. Warto pokusić się o przemyślane menu, przemyślaną muzykę i multum gier oraz zabaw. W ten sposób stworzycie atmosferę dzięki któremu Wasze wesele będzie niezapomniane.