Trwa ładowanie proszę czekać ...

Plusy i minusy kwietniowych ślubów

7 lutego 2023

Maj jest zwykle uważany za początek sezonu ślubnego. Trwa on aż do października. Chociaż kwiecień wypada poza tymi ramami czasowymi, istnieje kilka zalet rozważania ślubu w kwietniu. Przyjrzyjmy się teraz plusom i minusom zawarcia związku małżeńskiego w kwietniu.

Kwiecień - czas na ślub!

Pogoda jest ważnym czynnikiem w określaniu, które miesiące są najbardziej atrakcyjne dla młodych par i narzeczonych. Sezon wczesnowiosenny wiąże się z nieprzewidywalną pogodą. Trudno przewidzieć, czy wesele w kwietniu będzie obdarzone słonecznym niebem, czy też deszczem, gradem i śniegiem. Choć jest to prawda, to ze względu na zmiany klimatyczne staje się to coraz częstsze w ciągu roku. Niestety, powszechne przekonanie o pięknej i słonecznej pogodzie nie zawsze jest prawdziwe. Eksperci zwracają uwagę na to, że Panny Młode często są bardzo zaskoczone, gdy podczas spotkania odkrywają, że najbardziej deszczowym miesiącem w Polsce jest lipiec. Są to również najbardziej prawdopodobne okresy, w których mogą wystąpić silne burze. Para Młoda powinna zastanowić się nad datą swojej ceremonii, aby zminimalizować szansę na deszczowe prysznice w drodze do kościoła.

Ach, wiosna!

Wiosenne piękno to coś, co każdy może dostrzec, a szczególnie kiedy się ma wesele w kwietniu. Dni są coraz dłuższe, zmieniają się pory roku, a na naszych stołach pojawiają się świeże owoce i warzywa. Kwiecień to czas, kiedy kwitnie wiele gatunków krzewów i kwiatów, co sprawia, że jest to wspaniałe tło dla ślubów w plenerze. Warto zaplanować przyjęcie w plenerze, jeśli ma się duże przyjęcie weselne. Wiele domów weselnych oferuje Panu Młodemu i Pannie Młodej ogrody z ponad 100 gatunkami kwiatów na ślub w kwietniu. Można je wykorzystać na spacery lub jako miejsce do zorganizowania grilla, ogniska czy śniadania na poprawinach na świeżym powietrzu. Istnieją praktyczne powody, dla których warto zorganizować kwietniowe wesele. Choć kwiecień staje się bardziej popularny, to nadal jest to dobry miesiąc, aby zarezerwować lokal, zespół, fotografa czy kościół z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Wyjątkiem od tej reguły jest Wielkanoc. Jest to idealne rozwiązanie dla par, które chcą zorganizować wesele w ostatniej chwili. Ceny usług i sali weselnej są niższe niż w szczytowych miesiącach. Jeśli ma się ograniczony budżet, nadal można zorganizować idealne wesele, wybierając mniej popularną datę.