Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak zorganizować wesele w stylu boho?

31 lipca 2020

​W ostatnich latach bardzo popularne jest, by organizować wesela w konkretnym stylu, opierając się na konkretnym motywie czy nawet kolorze. To sposób na to, by wyróżnić swoje wesele oraz ślub na tle innych, podobnych wydarzeń. Jednocześnie, to szansa, na większe wyrażenie siebie, zwłaszcza wśród tych osób, które nie przepadają za tradycyjną formą wesela. Takim przypadkiem jest również styl boho, bardzo popularny w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat.

Czym wyróżnia się styl boho? Wiąże się on z bohemą artystyczną, więc przede wszystkim będzie tutaj luźniej, wygodnie i mało perfekcyjnie. To właśnie to kusi tak wiele osób, które nie lubią tej weselnej perfekcji. Jeżeli zdecydujemy się na wesele w stylu boho, nic nie będzie musiało takie być, i to z założenia.

W przypadku boho będziemy stawiać raczej na delikatność, w tym również w przypadku makijaży, dookoła nas będą dodatkowo dominować kolory ziemne, oraz te związane z naturą.

Koronki, pióra, frędzle, wzory etniczne czy geometryczne, wszystko to sprawdzi się w weselu boho po prostu idealnie.

Wybór miejsca na wesele w stylu boho

Nie jest to zadanie łatwe. Wiele sali weselnych to miejsca wystawne, gdzie czekają na nas wspaniałe żyrandole, marmury, dekoracje. Boho się tutaj nie sprawdzi. Idealne będą natomiast miejsca mniej formalne, mniej udekorowane czy nawet wesela w plenerze. Całość ma być niezwykle ciepła, wręcz magiczna, ale równocześnie bardzo mało formalna jak na wydarzenie, jakim jest wesele.

Trzeba również zwracać uwagę na dekoracje i dodatki. Wesele w stylu boho to coś, w co po prostu wchodzimy na 100%. Z jednej strony będą to więc suknie ślubne, garnitury czy stylizowane zawieszki na wódkę, jednak pamiętajmy, by salę odpowiednio udekorować. Polne kwiaty to np. coś, co w weselu w stylu boho sprawdzi się doskonale.

Nie inaczej będzie w przypadku łapaczy snów, lampiony czy świec - to coś, co sprawdzi się również doskonale. Oczywiście zgranie tego może być trudne, jednak pamiętajmy – wesele boho nie ma być idealne, więc pewne niedociągnięcia są nawet wskazane.

Suknia ślubna i garnitur na wesele w stylu boho

Zapomnijmy o strojach, w których będziemy wyglądać jak księżniczka oraz królewicz. Decydując się na styl boho, wybieramy jednocześnie znacznie bardziej skromne podejście do naszego wyglądu. Całość, w przypadku sukien ślubnych, powinna być lekka, zwiewna i raczej skromnie i delikatnie zdobiona. Pamiętajmy o frędzlach czy piórach, które sprawdzą się idealnie, jednak nie zapominajmy też o kolorze sukni ślubnej – w przypadku stylu boho rzadko jest to śnieżna biel, bardziej kolor écru czy kość słoniowa.

Idealnym dodatkiem w przypadku wesela w stylu boho będą wianki, pamiętajmy również o tym, że nasza biżuteria powinna być raczej skromna i lekka, co będzie pasowało do całości.

W przypadku męskich garniturów nie zalecamy stawiać na klasyczną, mocną czerń. Idealnie sprawdzi się tutaj kolor granatowy, bordowy, część Panów Młodych decyduje się nawet na jeszcze jaśniejsze, beżowe garnitury. Na pewno i one będą odpowiednie, chociaż pamiętajmy, że będą prezentowały się bardzo mało formalnie.

Wesele w stylu boho? Nie zapomnij o tym poinformować!

Wskazówką dla zaproszonych gości na pewno będą już same zaproszenia, które, jak inne dodatki, powinny być spójne i odpowiednio stylizowane. Nie zapominajmy jednak również o tym, by naszych gości po prostu poinformować o tym, że wesele będzie w takim stylu. W przypadku osób młodszych, na pewno nie będzie to dla nich zaskoczenie, lecz wielu starszych może nie wiedzieć, czym jest to całe „boho”. Warto im wtedy dokładnie i spokojnie to wytłumaczyć, aby – jeżeli będą tego chcieli – mogli swój styl dostosować do naszego. W innym wypadku mogą czuć się po prostu nieswojo, zwłaszcza gdy postawią na bardzo oficjalne stylizacje.

Skąd popularność stylu boho?

Popularność nie może dziwić. Wiele osób jest zmęczonych bardzo oficjalnymi weselami, takimi, gdzie każdy ma być gwiazdą. Wielu wydaje się, że to impreza organizowana na pokaz, bardzo sztywna, gdzie nie każdy dobrze się czuje. Mało tam magii, wiele za to błysków, które nie wszyscy lubią.

Dla wielu styl boho to również szansa na to, by zorganizować przyjęcie atrakcyjne i godne zapamiętania, jednak w znacznie niższej cenie. Najbardziej wystawne sale, drogie kreacje, dodatki czy dekoracje, to spory koszt. Dlatego jest szansa, że wesele w stylu boho będzie dla nas po prostu tańsze. Jednocześnie, takie wesela mogą odbywać się nawet w plenerze, chociaż tutaj radzimy uważać, w końcu pogoda latem potrafi być kapryśna.