Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaka fryzura na wesele?

19 lutego 2021

​Dobranie odpowiedniej fryzury na wesele jest kluczowe, jeżeli chcemy wyglądać podczas niego naprawdę dobrze. Co warto wiedzieć o fryzurach na wesele i jak je dobrać, by nie być zawiedzionym podjętą decyzją?

Dobór fryzury na wesele odpowiedni do kształtu głowy

Kluczowe jest, aby rozpocząć właśnie od tego kroku. To właśnie dopasowanie fryzury do kształtu głowy zapewni nam idealny wygląd podczas wesela – zadbajmy o to, jeżeli chcemy wyglądać naprawdę olśniewająco.

Wyróżnia się pięć rodzajów kształtów twarzy: kształt pociągły, zwany również twarzą podłużną, trójkątny, okrągły, owalny oraz twarz kwadratową.

Jeżeli mamy typ twarzy owalny, to jesteśmy w najbardziej uprzywilejowanej pozycji, ponieważ jest ona bardzo popularna i w zasadzie pasują do niej wszystkie fryzury. Do twarzy okrągłej warto zdecydować się na gładko zaczesane włosy, za to twarz kwadratowa będzie odpowiednia do fryzur asymetrycznych. Jeżeli decydujemy się na kok, nie powinniśmy posiadać twarzy o kształcie trójkątnym. Do twarzy pociągłej dobrym rozwiązaniem będą długie proste włosy

Fryzura wyszczuplająca twarz na wesele

Oto kilka porad, które pomogą wybrać taką fryzurę weselną, która wyszczupli naszą twarz. Warto zwrócić uwagę na upięcie, którego objętość nie może być większa w okolicach twarzy, warto unikać również przedziałku na środku głowy i wskazane są do tego różnorodne asymetrie i nieregularności. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również wysoki kok, zwłaszcza jeżeli nie będzie zbyt obszerny.

Fryzury weselne a stylizacje – jak je ze sobą łączyć, czy mają na siebie wpływ?

Jeżeli planujemy konkretną fryzurę na wesele, pamiętajmy, że powinna być ona również naprawdę dobrze dopasowana do stylizacji, na którą chcemy się zdecydować.

Jeżeli decydujemy się na sukienkę elegancką, dobrym rozwiązaniem okazują się gładkie koki, jeżeli nasza stylizacja będzie jednak luźniejsza, warto wybrać kok lub kucyk, lub luźno opadające pasemka, które również będą pasować do tej stylizacji.

Liczą się również dodatkowe elementy, które wyróżniają same sukienki - przykładem tutaj są odkryte plecy. Jeżeli się na nie zdecydujemy, warto je dodatkowo podkreślić - można to zrobić właśnie za pomocą odpowiednich fryzur, w tym przypadku będzie to na przykład wysoki kok. Jeżeli natomiast odkrywamy ramiona, czy chcemy wyeksponować swój spory dekolt, warto wybrać fale lub loki, które będą odpowiednie rozpuszczone.

Jak dopasować fryzurę weselną do rodzaju/klimatu wesela?

Fryzura powinna być dopasowana również do typu uroczystości, na którą się wybieramy. Dobrym przykładem jest tutaj wesele rustykalne - może odbywać się ono na przykład w stodole, w takim przypadku warto zdecydować się na fryzurę, która będzie odpowiednia do danego miejsca, dopasowana. W takim wypadku ciekawą opcją będą na pewno włosy rozpuszczone, w które nawet można wpiąć żywy kwiat. Jak najbardziej odpowiednią opcją będą również koki, czy inne fryzury z grupy tych, które nie kojarzą nam się zbytnio elegancko - będą idealnie będą pasować na wesele w stylu boho. Inaczej będzie w przypadku wesela eleganckiego, które będzie naprawdę wytworne i w takim wypadku dobrze wybrać coś równie efektownego, a idealnym przykładem okazuje się wysoki kok.

Fryzury na wesele do okularów – jak je wybrać i dopasować?

Wyjątkowym przypadkiem jest ten, w którym posiadamy okulary - czy tego chcemy, czy też nie. Jeżeli nie zdecydujemy się na wybranie soczewek, kluczowym aspektem fryzury będzie, aby była ona dopasowana do okularów właśnie. W tym przypadku warto pamiętać, że fryzura musi również współgrać z naszymi okularami, dlatego jeżeli one są bardzo efektowne i rzucają się w oczy, warto zdecydować się na bardziej delikatną fryzurę, która nie będzie odciągać uwagi od tego, co na co dzień przyciąga wzrok innych osób. Do okularów idealnym rozwiązaniem zawsze są warkocze oraz kucyki, jednocześnie dobrym pomysłem okaże się wysoki kok.

Jak wybrać fryzurę na wesele?

Kluczowe jest to, aby wybrać coś, w czym będziemy się po prostu dobrze czuć, dodatkowo największą uwagę warto zwrócić na styl wesela oraz naszą stylizację. Fryzura musi być jednak również dobrze wykonana, dlatego upewnijmy się, mamy odpowiednią osobą, która ma i doświadczenie, i umiejętności, by ją wykonać. W innym przypadku warto wybrać inną opcję, ponieważ mało rzeczy wygląda tak źle, jak zepsuta fryzura, która miała wyglądać olśniewająco.